تاریخ : سه شنبه 10 مهر 1397     |     کد : 1012

برگزاری پنجمین جلسه کمیته تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با حضور رییس دانشگاه صنعتی شریف

این نشست باحضور دکتر محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف و سایر اعضای هیأت علمی مدعو از دانشگاه های تبریز و صنعتی سهند، مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی برگزار شد.

این نشست باحضور دکتر محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف و سایر اعضای هیأت علمی مدعو از دانشگاه های تبریز و صنعتی سهند، مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و دیگر اعضای کمیته تحقیقات این شرکت  روز دوشنبه  نهم مهر ماه به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی برگزار گردید.
در این جلسه پیشنهادات تحقیقاتی موثر از اولویت ها و نیازهای تحقیقاتی شرکت از طرف دانشگاه های شریف ، تبریز و سهند  به شرح ذیل ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
  • بررسی پیشنهاد پروژه" تعیین نقاط بهینه مانور در حضور عدم قطعیت منابع تولید پراکنده، بار و محدودیت های بهره برداری" ارائه شده توسط آقای دکتر فتوحی از دانشگاه صنعتی شریف .
  • بررسی پیشنهاد پروژه" بهینه سازی و فرمولاسیون رنگ بر پایه فناوری نانو برای جلوگیری از خوردگی سازه های برق( تابلوی برق و یراق آلات) در حوزه دریاچه ارومیه" ارائه شده توسط آقای دکتر حسینی از دانشگاه تبریز.
  • بررسی پیشنهاد پروژه"طراحی و ساخت میکرواینورترها جهت کاربرد در سیستم های انرژی تجدید پذیر در مقیاس کوچک" ارائه شده توسط آقای دکتر اسلامی از دانشگاه صنعتی سهند.
  • بررسی پیشنهاد پروژه"بررسی استفاده از ادوات فکتس در شبکه های توزیع و ساخت نمونه آزمایشگاهی و صنعتی" ارائه شده توسط آقای دکتر مددی از دانشگاه صنعتی سهند.

در پایان این جلسه تفاهم نامه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه صنعتی شریف که یکی از قطب های علمی کشور می باشد و این شرکت منعقد شد. مهندس فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی هدف اصلی از تبادل این تفاهم نامه را استفاده بهینه و مؤثر  از امکانات، قابلیتها و سرمایه­های علمی موجود در کشور دانسته و گفت:  این تفاهم نامه همچنين در جهت ایجاد زمینه­های همکاری مراکز علمی، تحقیقاتی و فناوری با دستگاه های اجرایی و مراکز صنعتی، و به منظور شناسایی و رفع نیازها، مشکلات، محدودیت­ها، چالشها و موانع مهم در مسیر توسعه صنعت برق و خدمت­رسانی به مشترکین می باشد، مهندس فرج نیا همچنین اظهار داشت طرفین در این تفاهم نامه اهداف مهم زیر را مورد توجه قرار می­دهند:
  1. توسعه خدمات تحقیقاتی و مطالعاتی و استفاده حداکثر از پتانسیل­های موجود در دانشگاه و صنعت برق
  2. ایجاد ارتباط مؤثر بین صنعت و دانشگاه
  3. ارتقای توأم توانمنديهای علمی، پژوهشی، فنی و تحقيقاتی دانشجویان دانشگاه و پرسنل شرکت که بر اساس آن طرفین تعهداتی را جهت تحکیم و تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه پذیرفتند.


آلبوم تصاویربرگزاری پنجمین جلسه کمیته تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با حضور رییس دانشگاه صنعتی شریف

کمیته تحقیقات - صنعتی شریف
کمیته تحقیقات - صنعتی شریف
کمیته تحقیقات - صنعتی شریف
کمیته تحقیقات - صنعتی شریف
نوشته شده در   سه شنبه 10 مهر 1397  ساعت  13:00   توسط   دفتر روابط عمومی    تعداد بازدید  118
ویرایش شده در شنبه 14 مهر 1397 ساعت 14:00 توسط دفتر روابط عمومی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 
امروز : 413      ديروز : 1287      ماه : 17499